Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği 20 Dakika dizisinde birbirini ölesiye seven Ali ve Melek’in hikayesi anlatılacak.

Ezel dizisinin senaristleri Kerem Deren ve Pınar Bulut senaryosunu yazdığı; 20 Dakika dizisi, hikayesini Kaçış Planı (The Next Three Days) filminden alıyor. Serdar Işık’ın yönetmeni olduğu dizinin oyuncu kadrosunda ise Tuba Büyüküstün, İlker Aksum , İpek Bilgin, Bülent Emin Yarar, Cihat Tamer,Ayten Uncuoğlu, Fırat Çelik, Müjde Uzman yer alıyor.

Dizide, mutlu bir evlilikleri olan çiftin hayatları, kadının işlemediği halde bir cinayetle suçlanarak hapise girmesiyle altüst olması anlatılıyor.

DİZİNİN GENEL KONUSU

Halaskar ailesinin kapısı bir gece çalınır. Polisler içeri dalar ve Ali Halaskar’ın eşi Melek Halaskar’ı cinayete teşebbüsten tutuklarlar. Ali hiçbir şey yapamaz. Her şey çok hızlı gelişir. Bugüne kadar bir faturayı bile yatırmayı becerememiş tarih öğretmeni Ali , karısının masumiyetini ispatlama peşinde bir yola çıkar. Yol çok uzundur. Fakat Ali’nin sadece 20 Dakikası vardır Birbirini ölesiye seven ve birbirleri uğruna hayatlarını feda edebilecek Ali ve Melek’in aşkını anlatan 20 Dakika yakında Star TV ekranlarında yayınlanacak