Rovio sonunda merakla beklenen yeni Angry Birds‘ü piyasaya sürdü. StarWars temalı olarak hazırlanan yapımda bu kez klasikleşen kuşlara karşı domuzlar savaşı yerine, aydınlık taraf ile karanlık tarafın mücadelesine şahitlik ediyoruz.

Video’ya git

Oynanış açısından herhangi bir değişikliğe gidilmezken, yalnızca domuzlarımızın yerini karanlık taraf, kuşlarımızın yerini ise aydınlık taraf almış durumda.

 

Ayrıca saldırı yaptığımız silahlarda da birçok yenilik göze çarpıyor. Örneğin lazer silahları ve ışın kılıçları seride daha önce görmediğimiz silahlardı.

 

Yapım Android platformunda Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak yayımlanırken, iOS ve Mac OS işletim sistemleri için durum biraz farklı.

Örneğin iPhone için oyun App Store üzerinden 1$ ücretle indirilebilirken,iPad için ise 3$ ödemeniz gerekiyor. Apple‘ın cihazlarını bir boy daha büyütüp Mac bilgisayarlara baktığımızda ise 5$’lık fiyat etiketi ile karşılaşıyoruz.

Eğer oyunu denemek istiyorsanız aşağıdaki linkleri kullanarak kendinize uygun platform için indirebilir ve hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

Android

iPhone

iPad

Mac

Oyunun Windows 8 ve Windows Phone 8 sürümleri için ise Windows Marketplace‘e gitmeniz gerekiyor.