ki kişilik ailenize küçük bir üye daha katıldı. Herşey çok keyifli, fakat seks hayatınız eskisi gibi olamıyor mu? Birkaç küçük adımla bebekli ve seks hayatı olan bir çifte dönüşmek mümkün…

Kendinize zaman ayırın

Bebekli hayatın ilk günlerindeki yoğun tempo, uykusuzluk ve yorgunluk sizi bambaşka bir hayatın içine sokmuş olabilir. Yorgun, stresli ve bakımsızsanız kendinizi seksi hissetmeniz imkansızdır. Bu nedenle kendine vakit ayırmak ve özen göstermek gerekir. Bu hem kendinizi daha iyi hissedip daha mutlu bir anne ve eş olmanıza yardımcı olacak, hem de seksi düşünür hale getirecektir. Ufak bir yürüyüş dahi olsa spora ve bakıma vakit ayırmaya çalışın.

Arada bir flört edin

Eşinizle baş başa, eski günlerdeki gibi vakit geçirmeye çalışın. Bebeğin uykusu ve beslenmesi etrafında dönen günler, uykusuz geceler yaşam temposunu değiştirse de sizin de molalara ihtiyacınız var. Arada bir evden çıkmaya ve eşinize de zaman ayırmaya çalışın. Birkaç saatlik bir yürüyüş, yemek veya sinema programı ile başlayabilirsiniz.

Fırsat buldukça bebek bakımını üstlenebilecek kişilerden (anneniz, eşinizin annesi, kardeşleriniz veya arkadaşlarınızdan) yardım almaktan çekinmeyin. Bebeğinizin bir düzeni olur olmaz da baş başa romantik bir hafta sonu kaçamağı ilişkinize canlılık kazandıracaktır. Bu tip ufak heyecanlar iki tarafın da seks isteğini artırmakta oldukça etkili olacaktır.

Çıplak uyuyun

Ten teması seks yaşamı için çok önemli. O gece seks yapmasanız bile çıplak uyuduğunuzda gerçekleşen ten teması, iki tarafın birbirine yakınlaşmasını sağlar.
Bu konuda stres yaşamak ve acele etmek de seksten uzaklaşmanıza veya hayal kırıklığı yaşamanıza neden olacağı için birlikte geçireceğiniz her anın değerini bilmek önemlidir. Böylece, eşinizle ilişkiniz daha sıcak olacak ve seks kendiliğinden gelecektir.