Dünyaca ünlü şef Eyüp Kemal Sevinç’in yönetimindeki EKS Mutfak Akademisi işbirliğinde düzenlenecek yarışma ile ülke genelinde en iyi ballı yemekleri yapan hünerli eller ödüllendirilecek. 

31 Mayıs Cuma Günü’ne kadar Binbirçiçek’in Facebook sayfası (www.facebook.com/BinbircicekBallari) üzerinden paylaşılan yemek tarifleri EKS Mutfak Akademisi’nin ünlü şefleri tarafından değerlendirilecek. En farklı ve lezzetli ballı yemek tariflerini ileten 10 kişi, Bosch’tan 1.000TL’lik hediye çeki kazanacak ve finale çıkma şansı yakalayacak. 2 günlük final süreci boyunca İstanbul’da ağırlanacak finalistler; ilk gün EKS Mutfak Akademisi’nde temel yemek eğitimi alacak, ikinci gün ünlü şeflerden oluşan jüri karşısında tariflerini pişirecek. Finalde sunumu ve lezzetiyle fark yaratan ballı yemeği yapan yarışmacı ise 10.000TL değerindeki İstikbal Regina ürünleri ile hayalindeki mutfağa sahip olacak. Ayrıca seçilen en iyi tarifler “Binbirçiçek ile Zarif Seçimler” isimli kitapta bir araya getirilip ülke genelinde dağıtılacak. 

El becerisine güvenen, 18 yaş ve üzerindeki Yemek ile profesyonel olarak ilgilenmeyen herkesin katılabileceği yarışmaya başvuru için Binbirçiçek’in Facebook sayfası üzerinden yemeklerin adını, malzemelerini ve hazırlanış bilgisini paylaşması yeterli. Her aday yarışmaya birden fazla ballı yemek tarifi ile başvurabiliyor.