Kadınlar, yaşlılığı geciktirmek ya da yaşlanmaya karşı çözümler bulmak için birçok bakım ürünleri ve doğal yöntemler bulmakta. Yaşlılığı geciktirmek için stresten uzak kalmak, doğru beslenme yöntemleri ile sağlıklı yaşamak, egzersiz yapmak ve bakımlı olmak gerekir. Bu kadar şeye dikkat ederken yaşlılığın kanıtı olacak önemli bir şeyi gözden kaçırmamak lazım!

Boyun yaşlılığın göstergesidir. Cildimizi korurken boynumuz için önlem almayı unutmamak gerekir. Göz çevresi kadar hassas olan boynumuz, yeterince önlem almazsak yaşlılığa bağlı sarkma ve çizgi oluşumuna sebep olabilir. Boynumuzu sarkmalara ve çizgilere karşı korumak için alacağımız birkaç önlem vardır.

Bu önlemlerden bir tanesi dik oturma kuralı! Boynumuzu dik tutmak ve vücudumuz ile dengelemek boyun sarkmasına karşı alınabilecek önlemdir. Bu yöntem ile boyunda oluşacak çizgileri de önlemeye faydalıdır.

Boynunuz için doğru yastıkla mı uyuyorsunuz? Boyun sağlığı ve estetiği için seçeceğiniz yastık çok sert ve yüksek olmamalı. Yumuşak yastık kılıfı boyunda oluşacak çizgileri engellemektedir.