Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi Samsung, Mayıs ayında tanıttığı Galaxy S 3 için kullandığı stratejiyle başarıya ulaşmış görünüyor. Samsung, iPhone’un en büyük rakibi olarak gösterilen telefonu iPhone 5’in lansmanından dört ay önce tanıtmış, iPhone 5 dahil birçok yeni akıllı telefon modelinden önce de piyasaya sunmuştu.

Apple, Eylül ayında yeni nesil iPhone’u tanıtmadan önce, Samsung, iPhone 5’i hedef alan reklam kampanyaları düzenleyerek tüketicinin de aklını çelmeye çalıştı. S 3, elde ettiği başarıyla S 2’nin de rekorunu kırmış oldu. S 2, 30 milyon satış rakamına 14 ayda ulaşmıştı. S 3 böylece, en kısa zamanda en çok satan akıllı telefonlardan da biri oldu.

Güney Koreli elektronik devi Samsung, küresel ekonominin birçok şirketi olumsuz etkilediği dönemde, geniş ürün yelpazesiyle satış rakamlarını düzenli olarak artıran az sayıdaki şirketten biri oldu. Televizyon, beyaz eşya, ekran  ve çip gibi birçok ürün üreten Samsung, 2012’nin üçüncü çeyreğinde gelirinin yüzde 70’inin mobil cihazlar, kamera ve bilgisayarlardan elde etti.

Samsung, geçtiğimiz Cuma günü Galaxy Note 2 telefonunun da 37 günde 3 milyon satıldığını duyurmuştu.