Kavisli kaşlarınız varsa

Kim gibi? Angelina Jolie, Seray Sever, Eva Longoria Parker

Nasıl şekillendirmeli? Makyör Ahmet Yıldırım, kavisli kasları alırken çok dikkatli olmak gerektiğini söylerken, “Zaten sivri olan kavisi bozarsanız geri dönüsü çok zor olabilir ve şaşkın bir ifadeye sahip olursunuz!” diye uyarıyor.

Sadece doğal kavisin altında kalan kasları alıp kaş içlerine girilmemesi gerektiğini söyleyen Yıldırım, sürekli aynı taraf üzerine yoğunlaşmadan bir sağ, bir sol kaşı almanın daha iyi olacağını, bunun daha dengeli bir görü sağlayacağını da ekliyor. “Kaşlarınız, uzunsa, bir kaş fırçasıyla yukarı doğru tarayıp kesebilirsiniz.”diyen Yıldırım her uzun kaşın da kesilmemesi gerektiğini çünkü bazı kaşların boşlukları doğal bir şekilde kapattığını söylüyor.

 

Orta kavisli kaşlarınız varsa

Kim gibi? Ebru Akel, Rihanna, Mandy Moore, Nicole Richie

Nasıl şekillendirmeli? ‘Orta kavise sahip kaşlar en ideal olanıdır’ diyen Yıldırım, “Kavisin en sivri olduğu noktanın hemen altındaki fazla kaşları alın fakat doğal çizginin dışındakilere dokunmayın!” diye uyarıyor.

Kavisi vurgulamak için kaşın bittiği noktayı uzatabilirsiniz. “Kaşların bitiş noktasını bulmak için, kalemi burun deliklerinizin hizasından, gözünüzün dış kenarına doğru çapraz bir şekilde uzatın. Kalemle kaşlarınızın kesiştiği nokta, kaşlarınızın bitmesi gereken yerdir,” diyor Yıldırım. Eğer kaşınız bundan daha kısaysa, aynı renkte bir kaş kalemiyle boyayarak uzatabilirsiniz.

 

Düz kaşlarınız varsa

Kim gibi? Bengü, Ece Sükan, Keira Knightley

Nasıl şekillendirmeli? Düz kaşlar genellikle çok fazla şekillendirme gerektirmezler çünkü yumuşak, doğal ve keskin olmayan kavisleri vardır. “Eğer varsa burun köprüsü üzerindeki fazla kasları ve kaş kemiğinin üzerinde kalan seyrek kaşları alabilirsiniz,” diyen Yıldırım, daha fazla kavis yaratmak için aşırıya kaçmamak gerekliğini hatırlatıyor.

“Kavis elde etmek için kaşa şeklini veren tüyleri gereğinden fazla alıp bütün güzelliğinizi yok edersiniz” diye de uyarıyor. Gür ve uzun kaşlarınız sürekli düşüyorsa onları sabitlemek için renksiz kas jellerinden faydalanabilirsiniz.

 

kaş alma hatası

1. Aşırı inceltmek “Aşırı ince kaşlar sizi hem yaşlı gösterir, hem de ifadenizi öldürür.”
2. İple almak “Kaşlar alınırken kesinlikle ip kullanılmamalı. İple alınan kasların kökünün zarar görebileceğini ve ters çıkışlar olabileceğini unutmayın.”
3. Cımbızın sivri ucunu kullanmak “Cımbızın sivri değil düz kısmını kullanın yoksa derinize zarar verebilirsiniz.” 4. Hızlı davranmak “Kaşınızı alırken acele etmeyin. Aldığınız her tüyden sonra aynadan uzaklaşıp kendinize bakın. Böylece aşırıya kaçmazsınız.”
5. Loş ışıkta kaş almak “Tıpkı makyaj yaparken olduğu gibi, kaslarınızı alırken de gün ışığından faydalanmak en doğrusu.