Mal varlığını İzmir’deki Matematik Köyü’ne bağışlamak isteyen Meral Okay’ın bu vasiyeti, yazılı olarak beyan etmediği için gerçekleştirilememişti ancak dostları sanatçının bu isteğini unutmadı. Yakınları, Matematik Köyü yararına bir gecce düzenleyecek.

Bu akşam TİM Show Center’da düzenlenecek ‘Meral Okay Matematik Köyü’nde Doğuyor’ geccesinin geliri, Ali Nesin’in başında olduğu Matematik Köyü’ne aktarılacak. Beyazıt Öztürk ve Engin Altan Düzyatan’ın sunuculuğunu üstlendiği geccede Okay’ın yakın arkadaşı olan Sezen Aksu da konser verecek. Etkinliğe Ali Nesin, Durul- Yağmur Taylan, Gül Oğuz, Hande Ataizi, Melisa Sözen, Meryem Uzerli, Ozan Güven, Nur Fettahoğlu, Selma Ergeç, Halit Ergenç ve Murat Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu dostları konuşmacı olarak katılacak.

Okay; hayattayken de alışılmış eğitim kalıplarının dışına çıkan Matematik Köyü’nün önemine dikkat çekmişti. Öte yandan Okay’ın serveti geçtiğimiz günlerde tek mirasçısı olan babası Ata Katı’nın yönetiminde olduğu Birleşik Kafkas Konseyi’ne bağışlandı.