Düşündüğünüz zaman orgazm zamanında soluk alışverişinin hızlanır,vücudunuzdaki kaslar sertleşir ve bünyede büyük bir rahatlama hissedilir. Orgazm anında vücut kasıldığından dolayı damarlarımız daralır ve vücudumuzda dolaşım halinde olan kan ve oksijen miktarı yavaşlayıp azalır.Buda orgazm anının normale göre daha kısa sürmesine neden olur.

Uzmanlara göre vücudun ve beynin maksimum rahat olduğu sırada partnerinizle küçük dokunuşlara geçmeniz ve temasların belli aşamalarında durmanız ve orgazmı ertelemeniz öneriliyor.Bu aşamayı cinsellik ile ilgilenen uzmanlar “hiper tahrik evresi” olarak nitelendiriyor.

Uzun süre orgazmı yaşamak için aşağıdaki önerileri uygulayabilirsiniz:

Birleşmenin sonuna kendinizi odaklamak yerine,erojen bölgeleri hedeflemek daha etkili olacaktır.Yani birleşme esnasında partnerinizin kalçalarının iç kısımlarını okşayabilir,vücudunuzla ona dokunabilirsiniz.Ayrıca partnerinizi dudaklarından başlayarak,kalça kısmına kadar öpebilirsiniz.

Birleşme esnasında derin ve hızlı hareketler ile yavaş hareketleri birbirine karıştırıp,seksin ritminde değişiklikler yapabilirsiniz.

Yatakta seks sırasında orgazma yaklaşırken birtakım sesler çıkarabilir,partnerinize orgazma yaklaştığınızı belli edebilir ve onunda tahrik olmasını sağlayabilirsiniz.

Seksten alınacak zevki arttırmak için partnerinizi karşılıklı olarak uyarmalısınız.Heyecanınız en üst seviyeye ulaştığı anda ise durmalı,sonra tansiyonu yeniden yükseltmek için işe koyulmalısınız…