Makyajda her zaman sadelikten yana olanlar için bu sezon alışkanlıklarını değiştirip biraz renklenmenin tam vakti! 2013 İlkbahar Yaz defilelerinin makyajlarında sıkça rastladığımız canlı renkler arasından bizim favorimiz tabii ki yeşil oldu! Madem yılın rengi yeşil, neden makyajımız da yeşil olmasın!

Farlarda, göz kalemlerinde hatta maskaralarda rastladığımız renk patlamasının en favori rengi yeşil! Sezon defilelerinde rastladığımız makyaj uygulamalarının çoğu size uygulanabilir gibi gelmese de bu görüntüleri kendi tarzınıza göre yorumlamanız oldukça basit. Tabii ki size göz kapağınıza yeşil pullar yapıştırmanızı önermeyeceğiz. Onun yerine hafifçe uygulayacağınız ama tüm havanızı değiştirecek yeşil bir far, ya da bakanların dikkatle incelemek isteyeceği kirpikler için yeşil bir maskara…

Tercihiniz göze biraz daha az batmaktan yanaysa yeşil göz kalemleri imdadınıza yetişebilir. Pastel tonlarda, su yeşili ya da parlak, neon yeşil bir göz kalemi, gözlerinizi renklendirmeniz ve işin içine biraz eğlence katmanıza yardım edecektir.