Uzmanlar doğru kaş alma yöntemleri ile güzelliğinizi pozitif yönde etkilemeniz için uyarıyor. Bakışlarınızı ve ifadenizi etkileyen kaşlar, doğru ve yüzünüze uygun alındığı taktirde değişimlere açık olmanızı belirtiyor.

Uzmanlar kaş ve yüz yapınızı iyi bildiğiniz taktirde yüzünüzde oluşan değişiklikleri bir kez daha dile getiriyor. Kaş yapınızın ortası açık ise, yüzünüzde burun yapınızı ön plana çıkarmış olursunuz. Kaş ortanız kapalı ise sizin çatık kaşlı olmanıza sebep olabilir.

Kaş alımınıza dikkat etmelisiniz. Burada önemli olan nokta kaş eğiminiz. Eğer kaş eğiminize aykırı bir şekilde almaya kalkarsanız pütürlü bir yapıya sahip olursunuz. Öncelikle kaş eğiminizi dikkate alın ve ardından ona uygun kaş alımı gerçekleştirin.

Kaş alımını etkileyen bir diğer etmen de gözleriniz. Düşük göz yapısına sahipseniz kaşlarınıza geniş ve düz bir şekil verin. Kaşlarınıza eğim katarsanız bu sizde kötü bir etki sağlayabilir.

Göz yapınız küçükse kaşlarınızı ince almak yerine mutlaka daha kalınlaştırıp şakaklarınıza doğru uzatma yöntemini seçin. Bu yöntem bakışlarınızda olumlu bir sonuç doğuracak ve yüz biçiminizi etkileyecektir.

Gözleriniz küçük değilse, kaş kavisini kalınlaştırıp düzleştirmeye çalışın.