Malzemeler:
– 50 gr. salamura asma yaprağı
– 4 adet kırmızıbiber
– 4 adet dolmalık yeşilbiber
– 3 adet patlıcan (içini atmıyoruz)

Harcı için:
– 2 su bardağı pirinç
– 1 büyük boy soğan
– 2 adet havuç
– yarım demet maydanoz
– 1 çay bardağı zeytinyağı
– 1 çorba kaşığı kuş üzümü
– 1 çorba kaşığı dolmalık fıstık
– 1 çorba kaşığı kuru nane
– 1 tatlı kaşığı tuz
– 1 çay kaşığı karabiber

Yapılışı: Salamura asma yaprakları 1-2 saat önceden tuzu girmesi için suya bastırıldıktan sonra yumuşayıncaya kadar 1 taşım kaynatılır. Patlıcanlar ikiye bölünerek içleri çıkartılır.Dolmalık ve kırmızı biberlerin sapları kesilip çıkartılarak çekirdekleri temizlenir.

Harcı için; pirinçler yıkanıp süzüldükten sonra bir kaseye alınır (Kırık pirinç de kullanılabilir)
Üzerine patlıcanların içi küçük küçük doğranır 2 adet havuç rendelenir ve kaseye eklenir. Küpküp doğranan soğan, ayıklanmış maydanoz da ilave edilir. Dolmalık fıstık, kuş üzümü ve nane koyulduktan sonra tuz ve bir fiske şeker harca eklenir. Harcın üzerine zeytinyağıda ilave edilerek güzelce harmanlanır.

İçleri çıkartılan dolmalık sebzeler, harç ile çok sıkıştırmadan doldurulur. Domates
parçalarından kapak yapılıp ağızları kapatılır. Yumuşayan asma yaprakları da tencereden çıkartılıp süzülerek arzu edilen kalınlıkta sarılır. Isıya dayanıklı geniş bir tepsiye dolmalar dizilir ve üzerine biraz sıcak su gezdirilir. Üzeri alüminyum folyo ile kapatıldıktan sonra önceden 180 derecede ısıtılmış fırında pişirilir.

Dolmalar piştikten sonra fırının ızgara ayarında üzeri kızarıncaya kadar tutulur.Kızarıp fırından çıkartılan dolmaların üzerine zeytinyağı gezdirilir.