Beysun Gökçin’in Ahşap Şeyler adını verdiği işleri, 18 – 26 Mayıs tarihleri arasında İstinyePark ana aktivite alanında sanatseverlerle buluşacak. 7 metre yüksekliğinde ve 70 metrekare alana yayılan heykel-yapı, ziyaretçilere farklı bir görsel deneyim yaşatacak.

İstinyePark ana aktivite alanı bu kez benzeri görülmemiş bir sanat etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Sanatın pek çok alanında farklı projeleriyle faaliyet gösteren Beysun Gökçin’in 2012 yılından itibaren üzerinde çalıştığı ve bir ‘sokak sergisi’ olarak nitelendirdiği ‘Ahşap Şeyler’ projesi, 18-26 Mayıs tarihleri arasında İstinyePark ziyaretçileriyle buluşacak.

Gökçin’in işlerinin tamamında sadece ahşap kullanmayı tercih ettiği projede, konstruktivist (yapılandırma) anlayışı ile hayata geçirilen işler kadar, serginin kendisinin de bir iş olarak algılanması amaçlanıyor. Bu sebeple de 7 metre yüksekliğinde ve 70 metrekare alanı örten heykel-yapı, aynı zamanda sergi mekanını oluşturacak şekilde kurgulanıyor. Sergi alanındaki ahşap işlerin verdiği gölge oyunlarından oluşan video, büyük ekranda izlenebilecek.

İstinyePark’ın hem mimarisi, hem de yoğun ziyaretçi trafiği ile kafasındaki  ‘sokak sergisi’  yerleştirmesine uygun bir  ‘modern mahalle’  olduğunu söyleyen Gökçin, bu sergi yapılandırması ile aynı zamanda insanların tesadüfen karşılaşacakları işleri ile kuracakları ilişkiyi de gözlemlemek istiyor. Bu çerçevede Gökçin, ‘tanımsız formlar’dan oluşan işleri ile insanların kuracakları ilişkileri ve olası anlamlandırmaları da bir belgesel filmle kayıt altına alacak.