Bir süredir 36 yaşındaki Bekir Ünlüataer’le birlikte olan, öncesinde de bir çok genç delikanlıyı hayatına alan Nilgün Belgün’ün bu hali ‘bu yaşta ve bu halde bu gençleri nasıl buluyor?’ sorusunu getiriyor akla..

Herhalde bu soru Nilgün Belgün’ün de aklına gelmiş olacak ki, kendince bir açıklama bulmuş: “Kendimi Bekir’den küçük hissediyorum; içimde minik bir kız çocuğu var… Yaşıtlarımla olamam; çünkü o kız çocuğu ile yaşıtlarım yapamaz. Yaşıtlarımın sohbetinden sıkılıyorum.”

Yaş bunalımına herhalde bundan sağlam bir bahane bulunamazdı..

Nilgün Hanım’ın bahaneleri bunlarla sınırlı olsa iyi.. Daha devam ediyoruz.. Çünkü sevgilisiyle arasındaki o dev yaş uçurumu kapatmak için bir iki bahane yetmez.. Sıralı liste olması lazım.. E bu listeden de Nilgün Belgün de bir hayli var..

‘Ben dünyaya biraz erken gelmişim, o biraz geç kalmış hepsi bu! Sadece rötarlı bir buluşma bu!’

59’luk Nilgün Belgün, genç sevgili konusundaki toplum baskısından vicdanını kurtarmak için bahanelere sığınadursun, ‘adam gibi adam buldum, mutluyum, seviyorum’ diye dursun bu aşkın sonu pek de mutlu biteceğe görünmüyor..

Çünkü genç sevgili elbet bir noktada Nilgün Belgün’den sıkılacak.. Daha önceki örneklerde olduğu gibi..

O yüzden bu aşk için de denecek tek bir şey var: Bu aşkların katili sensin Nilgün! Görünen köyün kılavuz istemediğini anladığın ve içindeki kızı da kendi yaşına getirdiğin zaman vicdanın rahatlayacak ancak.. Yoksa bahanelerle bu aşk gemileri yürümez!