Güneş Tutulması hayatımıza neler getirecek? Astrolog R. Hakan Kırkoğlu tutulmanın burçlar üzerindeki etkilerini anlattı.

Tutulmaların göze çarptığı bir dönemden geçiyoruz. Haziran ve temmuzda Güneş sırasıyla İkizler ve Yengeç burçlarında tutulacak. Astrolojik açıdan tutulmalar sıklıkla beklenmedik gelişmelere, birden ortaya çıkan durumlara işaret eder.

Gölge özellikleri çıkıyor 

2 Haziran’daki tutulmanın İkizler burcunda olmasıysa özellikle iletişim, anlaşmalar, yazışmalar, eğitsel konuların yanı sıra medyaya ait gelişmelerle, bilgi kirliliği ve güvenilmezlik yaratabilecek eğilimlerin gündeme geleceğini açıklıyor. Tutulmalar yaklaşık altı aylık dönemler içinde, kuzey ve güney ay düğümleri çevresinde gerçekleşir. İçinde bulunduğumuz dönemde güney ay düğümü çevresinde oluşması, İkizler’in zorlayıcı, gölge özelliklerini de ortaya çıkarıyor. Bu yüzden, ikilikler, bölünmeler, dedikodular, kopma ve yıpranma getirebilecek söylentiler, kimi zaman yalan durumlara karşı dikkatli ve uyanık olmak gerekiyor. Her durumda, tutulma zamanlarında ortaya çıkan koşulları kontrol altında tutabilmek hiç kolay olmaz. En iyisi bu dönemde ilişkilerimizde daha adil ve objektif olabilmek, taraf tutmamak, dedikodulara kulak asmamak en büyük faydayı sağlayacak.

Alternatif yollar gündemde 

Arkamızdan konuşan insanlar, fısıltı gazeteleri ne derse desin siz endişeye kapılmadan, net, açık ve dürüst olmaya bakın. Size gelen bilgileri de iyice kontrol edin. Anlaşmalar içerisindeyseniz bazı aksamaların ortaya çıkabileceği düşünerek alternatif hareket yollarını da düşünün, kısaca daha esnek olmaya gayret edin.

Haberler can sıkabilir

İkizler burcundaki tutulma, ülkemizin 12’nci evinde gerçekleştiği için bu dönemde gizli olaylar, yıpratıcı söylenti ve haberlerin öne çıkma durumu var. Nitekim siyasi gündeme düşen kaset skandalı ve casusluk faaliyetleri bunun açık göstergesi. Sadece ülkemizde değil, diğer ülkelerde de benzer olaylar yaşanıyor. Bunun yanı sıra bu dönemde gençlere ve özellikle öğrencilere, üniversitelilere ait konular bariz biçimde öne çıkabilir. Yine bu dönemde eğlence dünyasına ve sanatçılara ait bazı haberler can sıkıcı da olabilir. Genel olarak bakıldığında, içişlerine odaklandığımız, güvenlik konularına özen göstermemiz gereken bir dönemdeyiz. Bölünme ve ikilem yaratan söylemlerin dikkat çekebileceğini söyleyebiliriz.

Yatırım öne çıkıyor

Zenginliği, şansı ve genişlemeyi anlatan Jüpiter, 4 Haziran’da Boğa burcuna ilerleyecek. Bu durum özellikle Boğa, Başak ve Oğlak burcundan ya da yükselenleri açısından daha rahatlatıcı ve hayatın güzel yönlerini açığa çıkaran bir etkiye sahip. Önümüzdeki bir ay boyunca gayrimenkule, toprağa ait yatırımlar, hayatın maddi zenginliklerinden yararlanma isteği, keyif ve zevkler vurgulanıyor olacak.

Maddi konulara dikkat

2-16 Haziran arasında İkizler burcundan geçen Merkür çok hızlı iletişim, yazışmalar, anlaşmalar ve eğitsel faaliyetler açısından renkli, kıvrak ve öğrenmeyi kolaylaştırıcı temalar getirmekte. Aşk gezegeni Venüs’ün 9’unda İkizler burcuna geçmesi de arkadaşlıklar açısından güzel ancak aşk hayatına tutarsızlıklar, ikili durumlar da getirebilir. Enerji ve mücadele gezegeni Mars 21’ine kadar Boğa burcunda kalması parasal alanda daha dikkatli olmaya, aşırı masrafların kontrol edilmesi gerektiğine, maddi konularda bazı güvensizliklerin ortaya çıkabileceğine işaret ediyor.

Tartışmaya eğilimli dönem 

21’i sonrasında ise sözlerimizle daha etkin olabileceğimiz, yazışmalarda ve anlaşmalarda atak davranarak dikkatleri üzerimize çekebileceğimiz bir dönem gelmekte. Bu dönemde sözlerimizle yaralayıcı da olabileceğimiz için yakın beraberliklerde tartışmalara eğilim gösterebiliriz.

Astrolog R.Hakan Kırkoğlu