İçli köfte Hamur Malzemesi:
– Yarım kilo ince köftelik bulgur
– Yarım su bardağı irmik
– 1 adet yumurta
– 1 yemek kaşığı domates salçası
– 1 yemek kaşığı biber salçası
– Bulguru ıslatmak için su
– Tuz

İçli köfte iç malzemesi:
– 500gr kıyma
– 3 yemek kaşığı tereyağı
– 2 adet orta boy soğan
– Karabiber,tuz,kırmızı biber

içli köfte yapılışı :
İç köftenin yapımı:
Tereyağını geniş bir tencere yada tavaya alın. İnce ince kıydığınız soğanları hafifçe pembeleşene kadar orta ateşte kavurun. Daha sonra kıymayı ekleyip suyunu salıp çekinceye kadar kavurun.İçine baharatlarını ekleyerek 2-3dk daha kavurun ocaktan alın,soğuyan içi elinizde önce yuvarlayıp sıkarak köfte gibi şekillendirin ve streç filmle üzerini kaparak buzdolabına koyun.Dış hamuru hazırlanıncaya kadar içler katılaşsın.

Dış Hamurun Yapımı:
İnce bulgurun üzerini biraz geçecek kadar kaynar su ilave edilip şişmesini bekleyin. Şişen bulgurun içine geri kalan tüm mazlemeleri ekleyerek yaklaşık 15dk (arada su ekleyerek) yoğurun.Elinizi yağlayın kıvama gelen harçtan yumurtadan büyük parçalar koparın ve avuç içinize alarak yuvarlayın.

Avuç içinizde yuvarladığınız hamurun ortasına yavaş yavaş bastırıp yanlarından sıkarak fotoğraftaki gibi ortasına bir delik açın.Hamurdaki delik yeteri kadar büyüdüğünde katılaşan iç harcı içine sokun.Elinizde döndürerek hafif hafif döndürerek ve bastırark tüm iç malzemeyi yaplayın.Kapatacağınız ucu hamuru zedelemeden hafif hafif sıkın ve düzeltin (fazlalık varsa ucundan koparabilirsiniz) Doldurduğunuz içli köfteleri geniş bir tepsiye aralık bırakarak dizin.

Kızartarak pişirmek için:
Geniş ve derin bir tencerede bolca yağı kızdırın. Kızgınyağda köftelerin kabuğu koyulaşıncaya kadar kızartılıp, kevgir yardımıyla peçete serilmiş tabağa alın.

Haşlayarak pişirmek için:
Haşlama yapmak için yine derin bir kapta su kaynatılır, suya tuz ve biraz sıvıtağ eklenir. Köfteler kaynar suda 2-3 dakika kadar pişirilir.Sudan çıkarılan köfteler birbirine değmeyecek şekilde servis tabaklarına alınır.