Hobi dünyasının vazgeçilmezlerinden biridir koleksiyonculuk. İnsanlar geçmişten günümüze kadar çeşitli şeylerin koleksiyonlarını yaptı. Her türlü espiriye konu olan pul koleksiyonundan, zenginlerin yaptığı arabakoleksyionlarına kadar bir çok örneğe rastlamamız mümkün.

Ancak işin bizi ilgilendiren kısmı bu koleksyionların elektronik araçlar,bilgisayarlar, oyun konsolları ve oyunları olması. Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde eski cihazlara nostaljik gözüyle bakılıyor. Artık ceptelefonlarının bile oyun konsollarına kafa tuttuğu bir dönemdeyiz veorjinal atari oyunları iyice değerlenerek bir koleksiyon parçası oldular.

Harv Bennet isimli bir kişi ve kızı hiç açmadıkları kutularını karıştırmış ve çok iyi şekilde muhafaza edilmiş bir Atari oyunu bulmuşlar. Zamanında sakladıkları Air Raid adlı bu oyunu görmek onları mutlu ettiği kadar küçük çapta bir servetin de sahibi yapabilir.

Zira günümüzde 13 adet orjinal kopyası bulunduğu düşünülen Air Raidadlı bu oyun 2010 yılında eBay adlı sitede 31.600 dolara satılmıştı. Herv Bennet isimli şahıs buldukları oyunu satmayı düşünürse tahminimize göre daha yüksek bir bedel isteyecektir.